İnsan Kaynakları Süreçlerimiz | Aras Epsaş

İnsan Kaynakları Süreçlerimiz

ARAS EPSAŞ’ta insan kaynaklari süreçleri, sirket hedef ve stratejileri dogrultusunda büyük bir titizlikle yönetilmektedir. Hedefimiz; sirketimiz insan kaynagini yetkinlikleri bakimindan sürekli gelistirerek rekabetçi iç piyasada ve küresel rekabette kalici üstünlük ve fark yaratmaktir. Sahip oldugumuz insan kaynaginin gelistirilmesi hedefi dogrultusunda çalisanlarimizin mesleki ve kisisel gelisimlerini saglayip, çalisan motivasyonuna yönelik iyi uygulamalar gerçeklestirmekteyiz. Sirketin ve toplumun gelecegini sekillendirebilecek, sirket hedef ve stratejilerine katkida bulunabilecek potansiyelde çalisanlar ise alinmaktadir. 

ARAS EPSAŞ bünyesinde çalisacak kisilerde aranan en önemli özellik sirketi en iyi sekilde temsil edip topluma örnek olan, aidiyet duygusu yüksek, sirketi gelecege tasiyacak yetkinlik ve birikime sahip olmaktir. ARAS EPSAŞ çalisani; gelisime, teknolojiye ve yeniliklere açik, degisime uyumlu, yaratici, katilimci, çok yönlü, isinin lideri, ekip ve deger odakli, etik degerlere önem veren, rekabet ortami olsa dahi bundan ödün vermeyecek çalisanlardir ve ise alimlarda en çok önem verilen yetkinlikler bunlardir. Tüm çalisanlarimiz müsteri memnuniyeti odaklidir ve sirketimizde çalismaya aday kisilerin de bu bakis açisina sahip olmasi gerekmektedir. 

ARAS EPSAŞ müsteri memnuniyeti odakli gelisim imkanlarini çalisanlarina sunmakta ve çalisanlarini bu dogrultuda gelistirmektedir. Herkes için esit firsatlar yaratmak ise alim sürecindeki önceliklerimizden biridir. Ülkemizce de onaylanan Uluslararasi Çalisma Örgütü (ILO) sözlesmelerinin çalisma hayatina iliskin temel hak ve ilkelerini, insancil kosullara sahip bir çalisma düzeninin olusturulmasi ve çalisanlarina da uygulanmasini oldukça önemsenmektedir. Sirket içi iyi uygulamalar tesvik edilmekte ve çalisan performansi ödüllendirilmektedir. 

ARAS EPSAŞ’in en önemli sermayesi; sahip oldugu nitelikli insan kaynagidir. Her çalisan isinin lideridir, isini sahiplenir ve gelisim olanaklari dogrultusunda kendisini isiyle ilgili gelistirir. Sirketin katilimciligi tesvik eden bakis açisi çalisanlarina da yansimaktadir. Egitim planlamalari yapilirken çalisanlarin ve yöneticilerinin görüsleri alinir, çalisan memnuniyeti anketleri sonucunda süreçler iyilestirilir, çalisanlarin isteklerine ve gelisimlerine önem verilir. Sirket içi kariyer planlamalari ise alim sürecinden baslar, çalisanlarin yetkinlik ve becerileri, çalisma performanslari ve uygun olabilecek pozisyona terfileri önem verilen süreçlerden biridir, her ARAS EPSAŞ çalisanin önünde kariyer hedefleri vardir. Performansa dayali prim sistemleriyle çalisma performansi ödüllendirilir. 

ARAS EPSAŞ çalisma hayati ile ilgili tum kurum ve kurallara saygili olmayi prensip edinerek, calisma hayatindaki tum güncel duzenlemeleri takip etmektedir. Musteri memnuniyeti ve kaliteli hizmetin surekliligi amaciyla calisanlarinin gelisimine buyuk onem veren ARAS EPSAŞ, kariyer planlamalari cercevesinde egitim programlari hazirlamakta, gerceklestirmekte ve egitimlerin etkinligini olçmektedir. Egitim ve gelisim planlarini tanimlarken sirketin gereksinimleri, misyonu, vizyonu, degerleri, stratejik plani ve ana is hedefleri ile ilgili organizasyon yapisini saglayarak calisan profilinin olusturulmasi hedeflenmektedir. ARAS EPSAŞ’in her bir ferdi aidiyet duygusuyla sirketine baglidir. 

ARAS EPSAŞ, şirket stratejileri doğrultusunda yaptığı istihdamlarla bölge ekonomisine de katkıda bulunmaktadır.