Genel Müdür Mesajı | Aras Epsaş

Genel Müdür Mesajı

Sevgili Müşterilerimiz;

En başta “ENERJİMİZ SİZLER İÇİN” dedik ve işe başladık. Enerji alanında yapılan bütün çalışmalar tüketiciye sağladığı fayda ile ancak kendine yer edinebiliyor. Biz; müşteri memnuniyetini ilke edinen bir yapıyla hareket ederek ARAS ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş’yi yapılandırdık. Tüketiciye yönelik başarının müşteri memnuniyeti ile eşdeğer olduğunu düşündük ve tüm çalışanlarımızı bu felsefeye göre eğittik.

Müşteri memnuniyeti için çalışan memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti en başta çalışanlarımızı eğitmekle ile başlar. Bize göre yetkin personel sadece işini yapan personel değildir. Yetkin personel; müşteri memnuniyeti gözeten ve koruyan, müşteri ilişkilerini geliştirerek müşteri ile gönül bağı kuran personeldir. Bu hususlar tamamlandığı müddetçe zaten başarı kaçınılmazdır. İnandığımız değerler için ilk önce çalışanımızı geliştirmekle işe başladık. Uygun insan kaynakları eğitimleri, müşteri ilişkileri eğitimleri, iletişim çalıştayları ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile çalışanımızı müşteri memnuniyeti için eğittik. Eğitim hiçbir zaman bitmeyecek bir uğraştır ve yapısı gereği sürekliliği esastır. İçerde bu sürekliliği sağlayan insana yatırım yapan bir kuruluş olduk. Çünkü ne olursa olsun ve ne kadar büyük olursa olsun müşteri memnuniyeti ile taçlandırılmayan her yatırım ve her proje başarısızdır. Müşteri memnuniyeti ise şirket içerisindeki mutlulukla sağlanabilecek bir başarıyla mümkün olabilir. Yaptığımız her çalışma; bu ilkeyle hareket eden, insanımızı ve bölge değerlerimizi gözeten hassasiyete sahip bir ekip tarafından oluşturuluyor. Aynı şekilde iç iletişim mekanizmamız da bu ilkeye göre hareket eden bir dinamizme sahiptir. Çünkü dışarda yaptığınız çalışmalar takdir görebilir ama içerdeki memnuniyeti sağlayamadığınız takdirde dışarıya bu başarıyı sürekli kılamazsınız. Çalışan memnuniyeti, müşteri memnuniyeti ile eşdeğer iki temel kavramlardır. Bu kavramlar aynı zamanda birbirini tamamlayan, iş hayatındaki eşitlik ilkesini dengeleyen prensiplerdir. İnandığımız bu yönetim sistemi için müşteri memnuniyetini temel hedef koyduk. Temel hedefi gerçekleştirebilmek için de çalışan memnuniyetini odak noktamıza koyduk. Şükürler olsun ki; bunun meyvelerini sizlere ulaştırdığımız kesintisiz enerji hizmeti ile test edebiliyoruz.

 Enerjimiz sizler için

Günümüzde müşterinin çok önemli bir gücü mevcuttur; ‘’Tercih Hakkı.’’ Bu hak müşteriyi her zaman haklı çıkardığı gibi güçlü de çıkaran bir faktördür. Müşteriler memnun olmadığı şirketlerden hizmet almayı tercih etmeyerek müşteri memnuniyetinin sinyallerini aslında hizmet sektörüne gönderirler. Asıl olan o sinyalleri müşteriye hak ettiği gibi geri gönderebilecek mekanizmaları devreye almaktır.

Gelişmekte ve büyümekte olan Ülkemizde tüm sektörlerin ihtiyacı olan elektriği; Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Iğdır illerinde kanun ve yönetmeliklerin vermiş olduğu Görevli Tedarik Şirketi sıfatıyla tedarikini sağlayan, bunun yanında bölgesinde ve Türkiye’nin tüm illerindeki Serbest Tüketicilere en uygun fiyatla elektrik sağlayan şirketimiz Müşteri Memnuniyeti temelinde ‘’Enerjimiz Sizler İçin’’  sloganıyla tüm enerjisiyle siz tüm müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Saygı ve Sevgilerimle…

Fahrettin TUNÇ

Aras Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü